Hiv Duo Ultra Testi Anlamı Nedir?

Hiv Duo Ultra Testi Anlamı Nedir?

Hiv duo ultra testi, bağışıklık sistemi yetmezliklerini ortaya çıkaran hiv virüsünün teşhis edilmesi ve tanı konulabilmesi için hastalara uygulanır. Hiv virüsü vücuda girdiği andan itibaren direkt olarak bağışıklık sistemine etki eder.

 Hiv duo ultra testi sayesinde vücutta hiv virüsü olup olmadığı, kişinin taşıyıcı olup olmadığı görülür.

. Hiv virüsü cinsel yolla bulaşan bir virüs olduğundan erken teşhis edildiğinde kişinin başka bireylere bulaşmasını engellemesi de sağlanır.

Erken dönemde saptamayı sağlayan hiv testi tahmini bulaşma ortalama 21 gün sonra yapılır.

Hiv Duo Ultra Testi Nasıl Yapılır?

 Hiv duo ultra testi, doğru tedavinin yapılabilmesi için en etkili tanı yöntemidir.

Hiv virüsünün tespit edilebilmesi için yapılan testler serum/plazma vb örnekleri üzerinden yapılır. Kişiden alınan numune örneği laboratuvarda incelemeye alınır.

Test sonuçları %99 oranında doğruluk sağladığından hastanın pozitif olduğu kısa sürede tanımlanır. Oldukça hızlı bulaşan bir virüs olduğu için sonuçlar hemen hastaya bildirilir ve semptomlara yönelik tedavi uygulanır. En iyi ve gelişmiş testlerden biri olan hiv virüs testi kişinin pozitif olmasının yanı sıra virüsü taşıyıp taşımadığını da gösterir.

Hiv duo ultra testi fiyatları sayesinde özel klinik ve laboratuvarlarda da en uygun fiyat karşılığında kan testinizi yaptırabilirsiniz. Hiv duo ultra testi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

4 4 4 0 7 6 3 hattımızdan ücretsiz ulaşabilirsiniz

Diğer Hizmetler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN